Galerie Středočeského kraje ve spolupráci se Středočeským krajem vyhlásila 27. května výsledky výtvarné soutěže Zapni světlo pro Pešánka!, inspirované tvorbou průkopníka světelného umění Zdeňka Pešánka. Nabídla tak dětem, žákům i studentům prostor pro vlastní výtvarnou, objektovou i multimediální tvorbu. Do soutěže se zapojilo 185 účastníků ze 17 škol, včetně studentů Střední školy designu v Lysé nad Labem. Vzniklo 158 prací zaměřených na světlo, pohyb, zvuk a nové technologie ve výtvarném umění. Naše studentky se zúčastnily v kategoriích plošné práce a prostorové práce. Prostorové světelné objekty Katka Jamriškové, Valerie Černé a Terezy Bělíkové byly oceněny prvními třemi místy. Neztratila se ani Lucka Vojtková se svým dílem s názvem Šum. Všem moc gratulujeme a protože studentky právě odmaturovaly, přejeme jim hodně úspěchů v jejich další tvorbě.
Vítězné práce byly oceněny odbornou porotou a jsou vystaveny ve Vizuálních hernách GASK do 14. června 2026.
Ocenění v kategorii střední školy – plošné práce:
Kristýna Kulíková ze SŠ DUKE Náhorní pod vedením Jany Havlíčkové za dílo Cyklus: světlo
Silvie Polcarová z ART ECON – Gymnázium a Střední odborná škola Praha pod vedením Roberta Fiškandla za dílo Město
Lucie Vojtková ze Střední školy designu Lysá nad Labem pod vedením Ágnes Evelíny Čehové za dílo Šum
Ocenění v kategorii střední školy – prostorové práce:
Kateřina Jamrišková ze Střední školy designu Lysá nad Labem pod vedením Andrey Řečínské za díloAntares
Valerie Černá ze Střední školy designu Lysá nad Labem pod vedením Andrey Řečínské za dílo Lucida Pluvia (Zářící bouře)
Tereza Bělíková ze Střední školy designu Lysá nad Labem pod vedením Andrey Řečínské za dílo Co očima nevidí…
Záštitu nad krajskou výtvarnou soutěží Zapni světlo pro Pešánka! převzala hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková.
foto: GASK
Žádné komentáře doposud nebyly přidány.
Přidat komentář