Ikona
Bakalář
Česky English

Výstava ÚHEL POHLEDUDatum konání:
16.5.2024
Datum ukončení:
24.6.2024

Anotace

Všechno zlé je k něčemu dobré. To je jedno české rčení. Co někomu zní jako holé neštěstí, je pro někoho jiného milou zprávou. Záleží, jak se na danou věc díváme. Na všechno na světě lze totiž nahlížet z různého úhlu pohledu 

Pokud jsme ochotni vystoupit ze své bubliny a vyzkoušet si věci očima někoho jiného, otevře nám to nové cesty, které předtím zacláněla naše přirozená potřeba zabývat se pouze sami sebou. 

Svět ale skýtá mnohem více, než se na první pohled zdá. Někdy je potřeba poodstoupit, zamyslet se, zastavit. A to může být v našem každodenním uspěchaném životě těžkým úkolem. Když se nám to však podaří, začneme si všímat mnohých drobností, které by běžnému pozorovateli unikly.  

Spoustou detailů a nepatrností se zabývali i studenti Střední školy designu Lysá nad Labem na své výstavě. K vidění nabídnou originálně pojaté fotografie studentů čtvrtého ročníku, malby a prostorové objekty studentů ročníku prvního, které si pohrají s vaší myslí. Nabídnou vám pohled na kouzlo světla a stínu, barevné kontrasty i nové pohledy na věci zcela všední.

Doufáme, že výstava Úhel pohledu pro vás bude nevšedním a zajímavým přínosem inspirace i místem, kde budete moci popustit uzdu své fantazie a nechat své myšlenky proudit neprobádanými světy.